Pokonywanie słabości

Na czym polega rola mówcy motywacyjnego?

Osoba, która może pochwalić się sukcesem w życiu zawodowym, już na wstępie spełnia założenia, które sprawiają, że ma podstawy, aby sprawdzić się jako mówca motywacyjny. Dziś zawód ten cieszy się ogromną popularnością i trudno nie zgodzić się z tym, że ma ona uzasadnienie. Dziś wszyscy marzą przecież o zdobyciu władzy, sławy i pieniędzy, trudno więc dziwić się, że coraz częściej pojawia się zapotrzebowanie na tak zwanych nauczycieli sukcesu.

Tu ciekawym przykładem może być Nick Vujicic – człowiek, który przyszedł na świat nie mając ani rąk, ani nóg. Mężczyzna nie tylko nie zamknął się we własnym świecie pełnym ograniczeń, ale stał się mówcą motywacyjnym, którego wykładów chcą słuchać tysiące ludzi. Nick nie tylko założył własną fundację, ale również ma zonę i dziecko. Co więcej, na całym świecie oklaskują go miliony fanów.

Kim jest mówca motywacyjny?

O tym, kim jest mówca motywacyjny wiele mówi książka Vujicicia „Bez nóg, bez rąk, bez ograniczeń!”. Jej autor przekonuje w niej, że każdy z nas napotyka tak na przeszkody, jak i na ograniczenia, te jednak bardzo często funkcjonują przede wszystkim w naszych umysłach, a tym samym wystarczy dobrze się rozejrzeć, aby znaleźć ludzi, którzy nie tylko nam pomogą, ale również zasugerują sposób realizowania się. Tak samo było w przypadku Nicka, który po przeczytaniu artykułu o innym mężczyźnie zmagającym się z ta samą chorobą, co on, odkrył, że jego przypadek wcale nie jest aż tak odosobniony, jak mu się wydawało. Oczywiście, nie wszystko było proste, a ciągłe przeprowadzki i obraźliwe komentarze ze strony innych ludzi nie ułatwiały budowania pewności siebie.

Brak ograniczeń

Długotrwała depresje popchnęła go w wieku dziesięciu lat do nieudanej próby samobójczej. W przypadku Nicka pierwsza pomoc nadeszła od rodziców, a choć oboje byli ludźmi wyjątkowo religijnymi, w swoich przemowach Vujicic nie odwołuje się jedynie do argumentów o takim charakterze. Jego wypowiedzi trafiają również do osób niewierzących, a wśród osób słuchających Nicka mamy do czynienia nie tylko z chorymi i niepełnosprawnymi, ale i z tymi, którzy po prostu pogubili się gdzieś w życiu. Natura trenera biznesu Oczywiście, wśród mówców motywacyjnych wielu jest i takich, którzy współpracują z korporacjami. Ci zachęcają do kreatywności pracowników uwalniając w nich pokłady wiary w siebie.