Szkolenia motywacyjne

Szkolenia motywacyjne- jakie szkolenia dla pracowników 50+?

Wbrew niektórym opiniom pracownicy w wieku dojrzałym są tak samo cennymi pracownikami dla firmy jak ich młodsi koledzy. Tak samo jak oni są wstanie przyswoić sobie bardzo dużo nowej wiedzy i określić jak będzie ona przydatna w ich przyszłej pracy. Trenerzy biznesu pracujący z osobami po pięćdziesiątym roku życia uważają, że osoby w tym wieku są doskonale zorganizowane, w pełni samodzielne, odpowiedzialne i ciekawe nowych pomysłów na prace i życie. Jedyne co więcej wymaga taka grupa, to dopasowanie indywidualne metod szkoleniowych, zdecydowanie większe niż przy młodszych grupach, lecz dobry trener nie powinien mieć z tym większego problemu.

Szkoła Trenerów

Doświadczenie atutem trenera i osób szkolonych. W czasie szkolenia trener powinien bardzo umiejętnie i ostrożnie wydobywać od uczestników ich doświadczenie, wiedzę i zdolności. Jest to ważne ze względu na osiągnięcie porozumienia z grupa i chęci współpracy, trener nie musi być tutaj osobą wszechwiedzącą i nieomylną, warto zdać się na kompetencje osób biorących udział w szkoleniu. Już na samym początku dobry trener sprawdzi stan wiedzy i praktykę osób na sali, co da mu pogląd na to jak prowadzić dalej zajęcia i czym się kierować przy zadawaniu pytań.

Jest to bardzo dobry wstęp, który zaowocuje pozytywnym nastawieniem grupy. Niekiedy możemy się spotkać z sytuacją, że dana grupa jest negatywnie nastawiona do trenera, ponieważ miała już styczność wcześniej z osobami mniej kompetentnymi, gdzie szkolenie w rezultacie nie dało większych rezultatów. Warto rozmawiać z grupą czego oczekują i jak wiedza zdobyta w trakcie szkolenia wpłynie na ich codzienna pracę i co zyskają. To ukierunkuje myślenie na pozytywne tory i stworzy realne podstawy do świadomości, że nowa wiedza okaże się pożyteczna w codziennej pracy.

Udział w szkoleniu

Jak uczyć?

Pokażmy uczestnikom możliwości rozwoju osobistego i zawodowego, co pozwoli na systematyczne doskonalenie swojej wiedzy, na poziomie młodszych kolegów. W ten sposób dajemy osobom na szkoleniu nowe narzędzie działania, o którym może wcześniej nawet nie wiedzieli. Osoba trenera powinna motywować pozytywnie do działań, co przełoży się bezpośrednio na pozytywna ocenę szkolenia. Doświadczenie 50+ przyszłością firm. Dziś zupełnie zmienia się nastawienie pracodawców do osób w dojrzałym wieku. Inwestuje się w ich dokształcania, aby w pełni korzystać z doświadczenia jakie mają. Bardzo często w tej grupie wiekowej cieszą się powodzeniem trenerzy również będący w podobnej grupie wiekowej.