Na co zwrócić uwagę wybierając laptopy poleasingowe HP?

Przed podjęciem kluczowej decyzji o zakupie nowego laptopa poleasingowego HP warto zwrócić szczególną uwagę na szereg różnych czynników. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, że niestety nie każdy sprzedawca jest uczciwy, dlatego też należy zachować czujność. Na rynku można natrafić nie tyko na laptopy uszkodzone, ale również na kradzione, dlatego też najbezpieczniej jest dokonywać zakupu u sprawdzonych dostawców, którzy mogą pochwalić się dobrą renomą i pozytywnymi opiniami. 

Atrakcyjna cena

Laptopy poleasingowe HP ( https://pro4it.pl/m/48/laptopy-hp) dostępne są naprawdę w atrakcyjne cenie, ale warto upewnić się, czy kwota podana przez danego sprzedawcę, nie odbiega normą. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto porównać kilka podobnych ofert. Na „niesamowite okazje” należy uważać przede wszystkim na aukcjach internetowych albo giełdach komputerowych. Na szczęście największe serwisy aukcyjne dokładnie weryfikują oferty i usuwają wszystkie podejrzane laptopy poleasingowe HP.

Pełna dokumentacja

Dobrym pomysłem jest również to, aby zweryfikować pochodzenie laptopa poleasingowego HP. Warto poprosić sprzedawcę o okazanie dowodu zakupu komputera. Jeżeli sprzedawca nie może okazać takiego dowodu, to warto sprawdzić, czy w zestawie dostępny jest oryginalny zasilacz, a gniazdo blokady Kensington Lock jest w nienaruszonym stanie. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto samodzielnie ocenić ślady użytkowania danego sprzętu. Drobne rysy i niewielkie otarcia mogą oczywiście pojawić się w sprzęcie poleasingowym. Unikać należy jednak laptopów z porządnie poprutą i popękaną obudową.