Dlaczego warto umieścić swój biznes w chmurze?

Obecnie wiele małych i średnich firm rezygnuje z inwestowania we własne serwery. Urządzenia te wymagają specjalnie dostosowanych pomieszczeń oraz właściwej konserwacji i zabezpieczeń. Jest to dość kłopotliwe, więc alternatywa jaką jest serwer w chmurze jest wybierana coraz częściej. Dlaczego to rozwiązanie na miarę przyszłości?

Opłacalność

Największą zaletą serwera w chmurze jest to, że płaci się jedynie za faktycznie zużyte zasoby. Oznacza to, że jeśli firma ma mniejsze potrzeby w danym miesiącu, to za serwer też zapłaci mniej. Nie korzystasz – nie płacisz. To bardzo prosty i uczciwy układ. To świetny sposób na oszczędność, która może pomóc przedsiębiorcy utrzymać się na rynku.

Skalowalność

Jeśli firma dynamicznie się rozwija, a jej potrzeby rosną to bez problemów można zdecydować się na powiększenie serwerów. Nie oznacza to właściwie żadnych problemów dla przedsiębiorcy. Po prostu, zgłasza on potrzebę zwiększenia dostępnych dla jego firmy zasobów. Cechę tą nazywamy skalowalnością. Powiększenie przestrzeni dyskowej zajmuje jedynie kilka minut. W przypadku posiadania w firmie fizycznych serwerów, procedura ta trwała by dużo dłużej i niosłaby ze sobą realne koszty.

Dostępność

Serwery w chmurze są wyposażone w niezależne źródła zasilania. W związku z tym, zmniejszone jest ryzyko ich awarii oraz przerw w dostawie prądu. Pamiętajmy, jeśli firma nie pracuje to nie zarabia. Dlatego też, mniej awarii to większa szansa na zarobek. Ponadto, serwery są też zabezpieczone przed zalaniami, pożarami i kradzieżami.