sprzęt gamingowy

Słuchawki bluetooth – wady i zalety

Słuchanie muzyki, podcastów i oglądanie filmów w każdych warunkach są możliwe dzięki upowszechnieniu się urządzeń mobilnych i ich doskonałym osiągom, jeżeli chodzi o czas pracy na jednym ładowaniu. Aby cieszyć się jednak multimediami, konieczne są słuchawki bluetooth. Ponieważ kable powoli odchodzą do przeszłości, wiele osób inwestuje w słuchawki bluetooth, jednak jakie są ich wady i zalety?

Jakość dźwięku

W przypadku słuchawek dla wielu osób priorytetem jest dobra jakość dźwięku. Tradycyjnie słuchawki bluetooth https://www.emanta.pl/sluchawki-bezprzewodowe nie mogły się pochwalić taką jakością, jaka charakterystyczna była dla modeli wyposażonych w kabel, jednak sytuacja zmienia się.

Warto jednak zauważyć, że cena słuchawek bluetooth jest często o wiele wyższa niż słuchawek przewodowych o takiej samej jakości. Dysponując jednak większym budżetem, warto zainteresować się modelami obsługującymi kodek aptX, który zapewni jakość dźwięku porównywalną z płytą CD.

Czas działania na baterii

Słuchawki bluetooth muszą być regularnie ładowane, a odstępy, w jakich trzeba to robić, bardzo wpływają na komfort ich użytkowania i wystawianą im przez konsumentów ocenę. Nawet najlepsza jakoś c dźwięku nie jest części klientów zrekompensować krótkiego czasu działania na jednym ładowaniu.

Podstawową wadą słuchawek tego typu jest jeż to, że o wiele łatwiej je zgubić, dlatego też powinno nosić się je w specjalnym etui, a wiele z nich posiada możliwość przymocowania do uszu, co jest przydatne zwłaszcza wtedy, gdy w słuchawkach uprawia się sport lub pracuje.