tanie telewizory

Ważne parametry przy zakupie telewizorów

W dzisiejszych czasach seriale i filmy są dostępne na wyciągnięcie ręki. Codziennie tworzone są nowe odcinki popularnych produkcji, które dostarczają rozrywki widzom na całym świecie. Oglądanie filmów na małym ekranie komputera nie jest jednak ani wygodne, ani korzystne dla zdrowia. By zwiększyć komfort oglądania warto rozejrzeć się w ofercie telewizorów znanych marek.

Kilka parametrów, z którymi warto zapoznać się przed zakupem

Nowoczesne telewizory posiadają bardzo wiele funkcji i parametrów, w gąszczu których nieobeznana osoba może się łatwo pogubić. Poniżej przedstawione jest kilka z nich.

Wielkość urządzenia i przekątna ekranu

Należy zapoznać się z wymiarami (tzn. szerokością i wysokością) kupowanego sprzętu, by mieć pewność, że zmieści się on na wyznaczonej ścianie w mieszkaniu. Przekątna ekranu mówi natomiast o tym, jak duży jest wyświetlacz urządzenia. 

tanie telewizory

Rodzaj wyświetlacza

Do wyboru jest najczęściej jeden z dwóch rodzajów wyświetlaczy – LCD lub OLED. Technologia LCD, mimo że starsza, jest wciąż szeroko używana w produkcji telewizorów. Jest ona również tańsza, chociaż nie charakteryzuje się tak dobrą jakością, jak OLED. Cena urządzeń wykorzystujących technologię OLED jest natomiast zazwyczaj wyższa, ale za to oferuje większą satysfakcję z oglądanego obrazu.

Rozdzielczość

Teoretycznie im większa rozdzielczość, tym więcej detali będzie miał wyświetlany obraz. Nie zawsze jednak opłacalny będzie wybór telewizora o największej wartości tego parametru. Nie każdy obraz będzie przystosowany do wyświetlania w rozdzielczości Ultra HD. W wielu przypadku wystarczająca okaże się rozdzielczość Full HD. 

Gdzie kupić wybrany model telewizora?

W celu zakupu wybranego urządzenia najprościej udać się do sklepu stacjonarnego jednej ze znanych firm. Alternatywnie telewizory można znaleźć za pośrednictwem internetu, kupując je bezpośrednio ze strony producenta lub za pośrednictwem serwisów aukcyjnych.