kamera IP Dahua

Odpowiedni sygnał GSM w monitoringu ma znaczenie

Zabezpieczenie swojego dobytku to coś, na czym skupia się wiele osób. Każdego dnia w wielu przedsiębiorstwach czy domach montowane są systemy monitoringu. Warto jednak pamiętać, że nie tylko ilość kamer decyduje o dobrej jakości nagrań.

Brak sygnału

W wielu miejscach gdzie montowane są systemy monitoringu występuje ogromny problem z sygnałem GSM. Wówczas niezbędna okazuje się być antena GSM. Jej zadaniem jest wzmacnianie sygnału.

Niska jakość sygnału bezpośrednio przekłada się na obraz z kamer. Może to powodować nawet braki w nagrywanym materiale. Nikt nie chce dowiedzieć się, że co prawda kamera uchwyciła moment włamania, jednak obraz urywa się z powodu braku zasięgu.

Jak walczyć z brakiem zasięgu?

Antena wzmacniająca sygnał GSM (zobacz takie: https://www.napad.pl/1125-anteny-gsm) to najlepsze rozwiązanie w problemach z połączeniem systemu monitoringu. Jednak na rynku dostępnych jest mnóstwo typów anten GSM. Wiele osób ma spory problem z wyborem tej odpowiedniej.

Każda antena GSM posiada inne parametry. Oznacza to, że jedna lepiej sprawdzi się na mniejszym obszarze, inna natomiast przeznaczona jest do wielkopowierzchniowych obiektów. Niezmiernie istotne jest, by wybrać dobrą antenę. W przypadku zakupu zbyt słabej, obraz będzie mizernej jakości.

Na rynku znajduje się wiele firm zajmujących się bezpieczeństwem. Posiadają w swojej ofercie wiele systemów monitoringu. Decydując się na zakup takiego systemu, warto skorzystać z profesjonalnej obsługi. Często zdarza się, że firma sprzedająca zestawy do monitoringu od razu w komplecie dokłada anteny wzmacniające sygnał.

Bezpieczeństwo jest niezmiernie istotne. W przypadku ewentualnej kradzież, dzięki dobrym systemom monitorującym, często udaje się uchwycić sprawcę. Dlatego właśnie coraz więcej osób podejmuje decyzję o zakupie systemu monitoringu.