Kamera sportowa dla kogo?

Kamery sportowe to bardzo popularny gadżet wśród fanów sportów szczególnie tych bardziej ekstremalnych. Mogą być one jednak używane również do nagrywania imprez okolicznościowych, wyjazdów zagranice itp. Rozwiązanie takie jest również używane wśród popularnych ostatnimi czasami vlogerów. Do niektórych modeli można dokupić wodoszczelne i odporne na wstrząsy obudowy przez co nagrywać można nawet w bardzo ciężkich warunkach.

Jaką kamerę wybrać?

W dzisiejszych czasach każdy z nas ma w kieszeni smartfon wyposażony w dobry aparat fotograficzny. Można nim fotografować ale też nagrywać przeróżne sytuacje a dzięki obsłudze Internetu, urządzenie takie pozwoli równie szybko przesłać nagrane materiały na serwisy społecznościowe. Często jednak nagrywanie smartfonem jest utrudnione np. ze względu na panujące warunki atmosferyczne wtedy też lepiej nagrywać jest kamerą sportową. Najważniejsza jest oczywiście wytrzymałość tego typu sprzętu i wiele sposobów na zamontowanie jej. Może być więc ona umieszczona na kierownicy roweru, na kasku motocyklisty ale również na selfiesticku oraz gimbalu. Zazwyczaj montowanie jej jest bardzo proste a jedną z zalet jest to że nie trzeba na nią uważać tak bardzo jak ma to miejsce w przypadku delikatnego smartfonu.

Co więcej?

Kamery tego typu są niezwykle małe i lekkie co pozwala na umieszczenie jej w wytrzymałej wodoodpornej lub wstrząsoodpornej obudowie. Jest ona również o wiele tańsza od zakupu smartfonu nawet ze średniej półki. Jest tez bardziej odporna na uszkodzenia a jeśli nawet doszłoby do takich to wymiana sprzętu na nowy nie obciąży portfela tak bardzo jak miałoby to miejsce w przypadku telefonu komórkowego.
Co więcej jeśli kamera sportowa jest wodoszczelna to może ona służyć do nagrywania wspomnień pod wodą, więc jest to idealny prezent dla fanów podwodnych przygód.