tusze do drukarki hp

Tusze do drukarki HP – jak zaoszczędzić?

Połowa kosztów posiadania drukarki to zakup tuszu. Typowy wkład atramentowy HP ma szacowany okres przydatności do użycia wynoszący około jednego roku. Jednak w warunkach rzeczywistego użytkowania większość z nich wytrzymuje znacznie krócej. W rzeczywistości, badanie HP wykazało, że średnio użytkownicy otrzymywali tylko połowę stron z oryginalnych wkładów, zanim przestali drukować z powodu niedoboru lub zaczęli używać zamienników na rynku wtórnym. W tym artykule znajdziesz kilka porad i wskazówek, które mogą pomóc Ci uzyskać większy przebieg tuszy, a tym samym wydać mniej pieniędzy na wkłady zamienne.

Wyłączanie wydruków kolorowych i fotograficznych

Kolorowy wkład jest najdroższy do wymiany, a większość ludzi używa go tylko raz na jakiś czas. Czarny wkład jest najtańszy do wymiany i jest znacznie mniej marnotrawny niż kolorowy. Jeśli drukujesz głównie dokumenty tekstowe, takie jak e-maile, listy lub formularze podatkowe, używaj tylko czarne tusze do drukarki HP. Drukowanie zdjęć jest bardziej marnotrawne niż drukowanie w czerni. Badanie HP wykazało, że drukowanie zdjęć wymaga około dwa razy więcej tonera niż drukowanie w czerni.

Używaj czarnej kasety do wszystkiego

Jeśli masz drukarkę HP, czyli to, co większość studentów ma w swoich akademikach lub mieszkaniach, masz szczęście. Drukarki HP używają specjalnego chipa, który śledzi, ile atramentu pozostało każdemu wkładowi (więcej szczegółów tutaj). Używaj czarnego tuszu do drukarki na wszystkie dokumenty. Jest to przydatne, ponieważ czarne tusze do drukarki HP są znacznie tańsze niż kolorowe i można ich używać aż do całkowitego wyczerpania atramentu.

tusze do drukarki hp

Zainstaluj wkłady o dużej pojemności

Wkłady atramentowe HP o standardowej pojemności są przeznaczone do drukowania około 300 stron. Wkłady atramentowe HP o dużej pojemności są przeznaczone do drukowania około 700 stron. Jeśli musisz wymienić jeden z wkładów o standardowej pojemności, możesz zaoszczędzić pieniądze, kupując zamiast niego wkład o dużej pojemności. Jest to przydatne zarówno w przypadku posiadania tuszy HP, jak i zakupu wkładów na rynku wtórnym. Wkłady HP o standardowej pojemności wyczerpują się z atramentu szybciej niż wkłady o dużej pojemności.