iphone 14 plus

Zalety, jakie ma iPhone 14 Plus – jak działa nowy smartfon i jego specyfikacja?

iPhone 14 Plus to najnowszy dodatek do linii smartfonów Apple i wygląda na to, że ten nie zawiedzie. Ma 6,7-calowy wyświetlacz OLED, procesor A15 Bionic, podwójny aparat tylny z szerokokątnym obiektywem 12 MP i ultraszerokim obiektywem 12 MP, które dodają głębi zdjęciom i filmom – również przy użyciu sztucznej inteligencji. Dostępny jest także 5-krotny zoom cyfrowy i 2-krotny zoom optyczny. Jak dokładniej wyglądają jego parametry i jakie są jego kluczowe zalety?

Przegląd parametrów iPhone’a 14 Plus

iPhone 14 Plus jest najnowszym modelem firmy Apple, a jego parametry są imponujące. Wyposażono go w wyświetlacz OLED o przekątnej 6,7 cala, który oferuje ostry obraz podczas korzystania z wszelkiego rodzaju multimediów.

Niezależnie od tego, czy będziesz transmitować swoje ulubione programy, czy grać w gry na tym telefonie, będzie on zapewniał niezapomniane wrażenia w wybranych czynnościach. Zapewnia to układ A15 Bionic, który zapewnia przetwarzanie danych autorskiej architekturze ARM współpracującej z 5-rdzeniowym GPU i 16-rdzeniowym silnikiem Neural Engine.

To oznacza płynne działanie podczas korzystania z wielu aplikacji jednocześnie, a także doskonałe możliwości graficzne podczas grania lub oglądania filmów. Nowy system fotograficzny w urządzeniu pozwala użytkownikom robić wspaniałe zdjęcia nawet w słabym oświetleniu dzięki ulepszonej obsłudze HDR i ustawieniom fotograficznym trybu nocnego. Zapewnia to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz zrobić wysokiej jakości zdjęcia bez konieczności uciekania się do stosowania filtrów. Wystarczy zrobić zdjęcie, a sztuczna inteligencja poprawi je w sposób, jakiego nie znasz z innych urządzeń.

Czas pracy baterii również został znacznie poprawiony, więc teraz nie musisz się martwić, że zabraknie Ci energii w środku dnia – czas pracy wynosi aż 26 godzin w przypadku odtwarzania wideo, co jest o 6 godzin lepszym czasem niż w wersji podstawowej tego telefonu.

Osoby, które potrzebują dużej przestrzeni dyskowej, nie muszą się obawiać, ponieważ wersja podstawowa o pojemności 128 GB może być łatwo rozbudowana do 512 GB pamięci wewnętrznej oraz jeszcze więcej z użyciem chmury iCloud.

Wszystkie te rzeczy składają się na jeden potężny pakiet, dzięki któremu każdy, kto chciałby w pełni wykorzystać możliwości swojego telefonu, nie będzie zawiedziony najnowszą ofertą z rodziny produktów Apple.

Poznaj zalety iPhone’a 14 plus

Jedną z najważniejszych zalet nowego modelu iPhone’a 14 Plus jest to, że jest wyposażony w technologię 5G, która w porównaniu z połączeniami 4G umożliwia użytkownikom szybsze pobieranie treści, takich jak filmy czy pliki muzyczne, przez sieci komórkowe. Dzięki temu transfer danych jest szybszy niż kiedykolwiek wcześniej, co przydaje się w streamingu na platformach takich jak YouTube i Twitch. To świetna wiadomość dla osób, które chcą stać się TikTokerami czy rozpocząć swoją działalność w mediach społecznościowych.

Ponadto to urządzenie oferuje dłuższy czas pracy na baterii dzięki efektywnemu zarządzaniu energią przez nowy system iOS Dzięki wyświetlaczowi Super Retina XDR o gęstości 458 pikseli na cal, możesz cieszyć się wspaniałym obrazem. Kolory są wyraźne i ulepszone przez HDR. Szerokie kąty widzenia sprawdzają się idealnie do oglądania filmów i programów nawet na zewnątrz, w pełnym słońcu, bez żadnych problemów z widocznością – jasność wynosi nawet 1200 nitów.

Dużym plusem jest zintegrowana funkcja rozpoznawania twarzy „Face ID”, która umożliwia szybki i wygodny dostęp do ważnych kont poprzez skanowanie kształtu twarzy, zamiast zapamiętywania skomplikowanych haseł za każdym razem, gdy chcesz się zalogować do czegoś z danymi wrażliwymi, np. do aplikacji bankowych itp.