Jaki procesor powinien posiadać dobry komputer gamingowy?

Jeżeli chodzi o nowoczesne gry komputerowe, to zdecydowanym minimum są procesory, które obsługują przynajmniej 4 wątki. Komputer gamingowy, który wykorzystuje procesor o jednym albo dwóch rdzeniach niestety nie poradzi sobie z najnowszymi tytułami. Gry będą działać mało płynnie nawet przy najniższych rozdzielczościach.

Porządny procesor do zadań specjalnych

Komputer gamingowy to inwestycja na lata, dlatego też warto postawić na mocne CPU, które pozwoli grać w najnowsze tytuły przez wiele lat. Standardem jest obecnie procesor 4 rdzeniowy z 4 wątkami, taki jak np. AMD Ryzen 3 2200G albo Intel Core i3-8100, który wśród graczy cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Jest to najlepszy wybór dla tych osób, które poszukują idealnego kompromisu pomiędzy wysoką jakością wykonania, a przystępną ceną.

6 i 8 rdzeni

Dobry komputer gamingowy może posiadać także procesor z 6 i 8 rdzeniami, który w swojej klasie nie ma sobie równych. Warto sprawdzić model Intel Core i7-8700K, który doskonale radzi sobie podczas streamowania. Dzięki takim maszynom będzie można nie tylko grać w najnowsze produkcje, ale również sprawnie obrabiać grafikę i wideo.

Dlaczego procesor jest tak ważny?

Inwestując w tani procesor niestety nie będzie można w 100% wykorzystać potencjału pozostałych podzespołów. Przy słabym procesorze nie będzie można wycisnąć maksa z bardzo mocnej karty graficznej. Składając komputer gamingowy warto trzymać się podzespołów z tej samej półki jakościowej. Mocny procesor nie jest potrzebny, gdy korzysta się ze słabej karty graficznej, dlatego też nie ma potrzeby wydawania na niego fortuny.