O czym zapominamy najczęściej, kupując nowy telewizor?

Czasem kupujemy nowy telewizor, bo stary odmówił już posłuszeństwa. Innym razem chcemy po prostu kupić nowszy model. Co wtedy bierzemy najczęściej pod uwagę i o jakim „drobiazgu” zapominamy”?

Co na pierwszym planie?

W pierwszej kolejności klient wie, ile może maksymalnie wydać na telewizor. Kolejna sprawa to jego wielkość, czyli ilość cali ekranu. Niektóry dodatkowo mają swoje ulubione marki i tylko te biorą pod uwagę. Natomiast, jeżeli ktoś ma dość ograniczone fundusze, zazwyczaj pod tym względem nie wybrzydza.

O czym jeszcze pamiętać?

Wiele osób podczas kupna nowego telewizora zapomina, że pewnie z raz, czy dwa podczas jego użytkowania, trzeba będzie wymienić pilota. Bo co tu dużo mówić – piloty do tv (https://www.emanta.pl/piloty-do-tv) dość często się gubią lub psują pod wpływem użytkowania. A z pilotami do telewizorów mało popularnych producentów bywa krucho – i dotyczy to także dedykowanych zamienników.

A co z tzw. pilotami uniwersalnymi?

Na rynku są dostępne tzw. uniwersalne piloty do tv. Z założenia mają one ratować sytuację, gdy nie można zakupić oryginalnego pilota lub dedykowanego zamiennika. Jednak nie każdy pilot uniwersalny będzie współpracował z każdym telewizorem.

Jeśli już zaistnieje konieczność zakupu takiego pilota, najlepiej szukać odpowiedniego produktu w sklepie z pilotami (niektóre działają prężnie w sieci) i po prostu zapytać mailowo, który pilot zostanie polecony do naszego telewizora. Oczywiście trzeba podać dokładne oznaczenie modelu – wtedy sprzedającemu będzie łatwiej wskazać właściwy produkt.