Najważniejsze aspekty podczas wyboru myszki gamingowej

Myszki gamingowe dostosowane są głównie dla graczy, którym zależy na szybkości reakcji i bardziej precyzyjnych ruchach oraz wielu funkcjach ułatwiających rozgrywkę podczas grania w ulubione tytuły. Podczas wyboru dobrej myszki gamingowej należy uwzględnić kilka istotnych aspektów.

Myszki przewodowe kontra myszki bezprzewodowe

Dzięki myszkom bezprzewodowym z pewnością unikniemy plątających się po biurku kabli, które czasami mogą przeszkodzić w kluczowym momencie. Ich zaletą jest jednak minimalne opóźnienie, sensor na ruchy myszki reaguje praktycznie natychmiastowo.

W przypadku myszy przewodowych unikniemy niemiłych niespodzianek, takich jak rozładowanie się baterii, co może wpłynąć na rozgrywkę, szczególnie jeśli nie masz zapasowego zestawu przy sobie. Myszki te jednak z reguły charakteryzują się większą wagą, więc nie są one najlepiej przystosowane dla osób, które wolą lżejsze myszki.

Rodzaje myszek

Ze względu na sposób działania, myszki gamingowe możemy podzielić na dwa główne rodzaje:

  • mysz laserowa – jest to chyba najczęściej wybierany model. Swoją popularność zawdzięcza między innymi tym, że myszka ta działa praktycznie na każdej powierzchni. Myszka laserowa wykorzystuje diody laserowe, zapewniające bardzo dużą precyzję ruchów. Z reguły są droższe niż jej optyczne odpowiedniki,
  • mysz optyczna – swoje działanie opiera na diodach LED. Wysyłają one sygnał do podkładki, który odbija się od niej i jest odczytywany przez specjalny sensor. Mają one mniejszą precyzję ruchów niż myszki laserowe. Jednak jeśli nie jest to dla Ciebie bardzo istotne, podczas zakupu myszki optycznej z pewnością zaoszczędzisz trochę pieniędzy.