monitor eizo

Monitor Eizo – idealny do domu i biura

Monitory Eizo już od wielu lat cieszą się uznaniem na rynku. To dobre jakościowo produkty, które tworzy firma z wieloletnim doświadczeniem. Liczyć można na zaawansowane technologie i wydajną pracę. Jak dobrać monitor do biura i domu? O czym pamiętać?

Monitor Eizo do biura

W korporacjach zazwyczaj używa się wielu aplikacji, takich jak edytory tekstu, arkusze kalkulacyjne, czy komunikatory. W tym przypadku nie trzeba zwracać uwagi na krótki czas reakcji matrycy i idealne odwzorowanie barw. W przestrzeni biurowej sprawdzi się monitor Eizo, który odznacza się:

  • niskim zużyciem energii – nie zapominajmy, że spora ilość monitorów w jednym miejscu oznacza większe koszty,
  • scentralizowaną kontrolą nad ustawieniami, co odnosi się do poboru mocy wszystkich monitorów w sieci,
  • ergonomią pracy, dzięki czemu zmniejszymy zmęczenie pracownika i zapobiegniemy powstawaniu błędów. 

Dla niektórych pracodawców bardzo ważna jest zapewnienie możliwości zablokowania pracy poza godzinami pracy, co zniweluje ryzyko dostępu osób niepożądanych do ważnych informacji. 

monitor eizo

Monitor Eizo do domu

Praca zdolna w domu jest spotykana coraz częściej. Przy monitorze spędzamy wiele godzin, dlatego jego jakość powinna być bardzo dobra. W przestrzeni biurowej nasza uwaga nie jest cały czas skupiona na komputerze, gdyż odbywają się też narady i spotkania ze współpracownikami, co pozwala choć na chwilę oderwać wzrok od monitora. W przypadku użytkowania komputera w domu warto dobrać szersze zastosowanie. Ważne są następujące cechy:

  • funkcje chroniące wzrok, co zapewni nam komfort po wielu godzinach pracy,
  • szeroki zakres co do regulacji ustawienia ekranu, co da nam wygodę,
  • tryby wyświetlania, które dostosujemy do różnorodnych aplikacji,
  • ograniczenia migotania obrazu u emisji niebieskiego światła.