switch sieciowy

Switch sieciowy – cechy charakterystyczne

Switch sieciowy jest inaczej nazywany przełącznikiem. To urządzenie niezbędne w wielu firmach, jakie korzystają równocześnie z wielu urządzeń (komputery, serwery, drukarki). Czym jest switch? Jak działa urządzenie?

Switch sieciowy

Switch działa na tej zasadzie, że pozwala połączyć ze sobą wszystkie urządzenia, jakie znajdują się w firmowej lub domowej sieci wewnętrznej. Zazwyczaj występuje w formie pudełka ze złączami Ethernet. Za pomocą kabla podłącza się do gniazd różnorodne urządzenia sieciowe i maszyny kontrolowane przez interfejs PC. Dzięki temu zyskujemy możliwość sprawnej komunikacji między urządzeniami i wydajnej wymiany danych. Plusem jest oszczędność kosztów i czasu, jak też zwiększenie efektywności wykonywanych zadań w dużych firmach. Z możliwościami technicznymi przełącznika związana jest szybkość transferowania danych i liczba obsługiwanych sprzętów. 

Cechy charakterystyczne

Postawić można na większe modele switch, które pobierają dużo mocy oraz wymagają pasywnego lub aktywnego chłodzenia. Specjalne przełączniki są montowane często w szafach i obsługują jednocześnie kilkanaście urządzeń. Jeśli chodzi o podstawowy model switcha sieciowego, przypomina on nieco większy router. Można go zamontować na ścianie lub schować pod biurkiem. 

Przełącznik sieciowy jest wydajnym urządzeniem, jakie spotykamy w domach i firmach. Działa sprawnie i pozwala połączyć ze sobą urządzenia, z jakich korzystamy na co dzień. Moc urządzenia dobierzmy do swoich oczekiwań. Równie ważna jest szybkość transferu danych i liczba sprzętów obsługiwanych. Sprawdź szczegóły oferty tutaj.