sprzęt gamingowy

Monitory fotograficzne, czym się wyróżniają?

Monitory fotograficzne znacznie różnią się od tych, które użytkowane są na co dzień w biurach, czy w zaciszu domowym. Jednak tutaj możemy liczyć na zdecydowanie lepszą jakość obrazu, realne nasycenie kolorystyczne i o wiele lepszą rozdzielczość. Musimy także liczyć się z tym, że monitory, które nadają się do pracy w przypadku fotografów, są często znacznie droższe, jednak zakup dobrego monitora jest tutaj koniecznością, jeśli chcemy być pewni, że zdjęcia będą o wiele bardziej profesjonalne.

Czym różnią się monitory fotograficzne? 

monitory fotograficzne

Przede wszystkim możemy tutaj dostrzec o wiele lepsze i bardziej realne nasycenie kolorystyczne. W wielu monitorach z niższej półki możemy zobaczyć, że zdjęcie jest w niektórych miejscach zdecydowanie jaśniejsze niż w innych, co znacznie utrudnia proces obróbki zdjęcia, co w przypadku profesjonalnego fotografa jest niedopuszczalne. Jeszcze jakiś czas temu monitory spotykane u fotografa były zwyczajnie z większą rozdzielczością, jednak obecnie oczekiwania klientów, są zdecydowanie większe. 

Dlaczego to takie ważne? 

Dobry fotograf nie tylko wykonuje zdjęcia, ale także później musi je obrobić. Bez dobrego monitora jest to niemożliwe, bo tylko ten profesjonalny zapewni na tyle realne kolory i różnomierne ich rozmieszczenie, że będziemy w stanie rzeczywiście tak obrobić zdjęcie, aby wyglądało korzystnie i każdy klient był z niego zadowolony. To podstawa, jeśli chodzi o pracę profesjonalnego fotografa, który chce swoją pracę wykonywać jak najlepiej każdego dnia.