Interaktywne zabawki dla dzieci – nauka przez zabawę

Zabawki interaktywne dla dzieci od wielu już lat cieszą się dużą popularnością, a wraz z biegiem lat ich funkcje i działania są coraz bardziej udoskonalane. Wydawane przez nie dźwięki i świecące lampki doskonale angażują zmysły malucha już od najmłodszych lat, dlatego w interaktywne zabawki warto inwestować już od urodzenia dziecka. Jak wybrać zabawkę interaktywną odpowiednią dla wieku swojej pociechy? Czy warto kupować zabawki interaktywne? Oto kilka praktycznych faktów i wskazówek.

Czy warto kupować zabawki interaktywne dzieciom?

Pewne jest, że wybór interaktywnych zabawek dla dzieci, nie jest tak prosty jak wybór zabawek tradycyjnych. W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów zabawek, przeróżnych firm posiadających całkowicie różne funkcje. Jak zatem wybrać odpowiednią?

Zabawki nie powinny służyć jedynie samej rozrywce – dobrze by było, aby posiadały również pewne walory edukacyjne i wspomagały dziecko w nauce nowych rzeczy. Dlatego podczas wyboru zabawki interaktywnej należy zwrócić uwagę na to, czy oprócz dźwięków i różnokolorowych światełek posiada ona funkcje edukacyjne, jak na przykład odgłosy zwierząt po kliknięciu na konkretny obrazek, czy wypowiadane nazwy kolorów po kliknięciu odpowiedni przycisk.

Jakie korzyści niesie ze sobą zabawa interaktywnymi zabawkami?

Dzięki regularnej zabawie zabawka interaktywnymi dziecięcymi zabawkami maluchy mogą nauczyć się rozpoznawania dźwięków i melodii, dopasowywania odgłosów do konkretnych zwierząt, kojarzenia sytuacji, a także umiejętności liczenia. Dodatkowo wybierając zabawkę używającą polskich i angielskich słówek, dziecko z powodzeniem uczy się nowych wyrazów i poznaje języki.