hp laptop

Dlaczego laptop HP poleasingowy to dobry zakup?

Chcąc kupić dobry sprzęt marki Hewlett-Packard za mniejszą cenę, warto zastanowić się nad zakupem laptopa poleasingowego. Jest to ciekawa alternatywa wobec zakupu nowego urządzenia. Określenie „poleasingowy” może trochę zniechęcać. Warto zastanowić się, co ono dokładnie oznacza oraz jakie zalety posiada takie rozwiązanie.

Czym są poleasingowe laptopy hp?

Laptopy poleasingowe to sprzęt, który jako nowy był dostarczany do biur i tam używany przez pracowników. Duże firmy nie kupują tych elektronicznych narzędzi pracy. Widząc znaczne więcej korzyści, decydują się na wynajem laptopów dla zatrudnianych przez siebie pracowników. Taki zabieg generuje znaczne oszczędności w kosztach prowadzenia działalności. Leasing trwa przez okres wyznaczony w umowie. Po jego zakończeniu, sprzęt jest zwracany leasingodawcy. Ten odsprzedaje go profesjonalnym firmom, które poddają laptopy odświeżeniu, wyczyszczeniu pamięci, usunięciu uszkodzeń. Wymieniają także pewne elementy na przykład zużyte baterie. Po wykonaniu tych czynności laptopy kierowane są do sprzedaży.

poleasingowe laptopy hp

Jakie zalety posiada poleasingowy laptop HP?

Oto lista podstawowych zalet:

  • Cena i parametry. Laptop HP używany jest dużo tańszy, niż modele nowe oferowane w sklepach stacjonarnych bądź internetowych. Jednocześnie często posiada parametry lepsze niż przeciętne urządzenia dostępne na rynku.
  • Gwarancja. Urządzenia takie są przeważnie objęte gwarancją udzielaną przez firmę odpowiedzialną za proces odnowienia.
  • Ekologia. Zakup takiego laptopa jest ekologiczny, zostaje ograniczone wykorzystanie surowców niezbędnych do wyprodukowania nowego sprzętu.

Laptop HP poleasingowy to interesujące rozwiązane dla firm i osób prywatnych, które warto wziąć pod uwagę planując zakup sprzętu.