airpods z etui ładującym

AirPods z etui ładującym- cenne wskazówki

Słuchawki AirPods z etui ładującym to istotny hit ostatnich lat. Kto by pomyślał, że technologia jest w stanie poczynić taki postęp, jak stworzenie bezprzewodowych słuchawek dousznych. Początkowo wyśmiewane przez niektórych, AirPods są teraz najpopularniejszym akcesorium Apple dzięki funkcjom takim jak natychmiastowe parowanie, automatyczne przełączanie, dźwięk przestrzenny, zawsze włączone Siri i wiele innych. W tym artykule dowiesz się jak najlepiej wykorzystać wspomniane opcje oraz przeczytasz kilka interesujących ciekawostek na ich temat.

1. Uzyskaj efekt dźwięku przestrzennego

Jeśli posiadasz słuchawki AirPods będziesz mógł korzystać z dźwięku przestrzennego. Ta technologia tworzy efekt dźwięku przestrzennego 360 stopni podczas oglądania telewizji, słuchania muzyki lub uczestniczenia w rozmowach FaceTime. Aby aktywować orientację przestrzenną upewnij się, że słuchawki AirPods, które nosisz, są połączone z iPhonem lub iPadem przez Bluetooth. Następnie stuknij Ustawienia > Bluetooth i wybierz swoje AirPods. Naciśnij ikonę „i” i wybierz Dźwięk przestrzenny.

2. Sprawdź stan naładowania baterii za pomocą iPhone’a

Masz kilka opcji, jeśli chodzi o sprawdzanie stanu baterii AirPods i etui ładującego. Możesz otworzyć etui ładujące obok iPhone’a co powinno spowodować wyświetlenie przez telefon wyskakującego okienka ze stanem baterii. Możesz też dodać widżet baterii do panelu w Centrum powiadomień. Pamiętaj, że widżet Bateria będzie zawierał słuchawki AirPods tylko wtedy, gdy aktywnie z nich korzystasz.

airpods z etui ładującym

3. Ustaw Siri tak, aby czytała ostatnią wiadomość

Siri może czytać przychodzące wiadomości bezpośrednio przez AirPods. Możesz odpowiedzieć na wiadomość za pomocą szybkiego polecenia głosowego. To całkiem fajne. Nie musisz nic robić, aby skonfigurować tę funkcję, ale jeśli wolisz ją wyłączyć, możesz to zrobić, przechodząc do Ustawienia> Siri i wyszukiwanie> Ogłaszaj wiadomości.

4. Zmień nazwę swoich AirPods

Po podłączeniu AirPods do iPhone’a lub iPada przejdź do Ustawienia> Bluetooth. Następnie dotknij ikony „i” obok nazwy AirPods. Następnie dotknij pola Nazwa i wprowadź preferowaną nazwę. Będzie to przydatne, jeśli regularnie łączysz się z kilkoma urządzeniami poprzez metodę Bluetooth.

5. Dostosuj sterowanie AirPods

Podczas przeglądania ustawień słuchawek AirPods możesz także zmienić funkcję dwukrotnego stuknięcia lub naciśnięcia i przytrzymania dowolnej słuchawki dousznej. Ponownie, po podłączeniu AirPods do iPhone’a lub iPada, przejdź do Ustawienia> Bluetooth. Następnie dotknij ikony „i” obok nazwy AirPods. Stuknij w lewo lub w prawo, aby zmienić funkcjonalność każdego AirPod lub w ogóle wyłączyć jakąkolwiek interakcję. Może się to okazać bardziej przydatne niż myślisz.

6. Korzystaj ze słuchawek lepiej na MacBook’u

Jeśli chcesz używać AirPods do słuchania całego dźwięku pochodzącego z komputera Mac, musisz wybrać go jako urządzenie wyjściowe audio. Aby to zrobić, otwórz Centrum sterowania z paska menu, kliknij Bluetooth i wybierz swoje AirPods.