ipad

ipad pro 256gb- czym się kierować przy zakupie?

Tablety to urządzenia elektroniczne, które można opisać w najprostszy sposób jako model pośredni między smartfonem a laptopem. Popularną ofertą w tej kategorii są iPady, czyli tablety marki Apple, które obecne są na rynku od 2010 roku. Ich oferta stale się poszerza, odpowiadając na zróżnicowane potrzeby klientów. Używanie produktu niesie ze sobą wiele korzyści. Jedną z nich jest wydajny system iPadOS, który został zoptymalizowany wyłącznie do modeli iPadów w odróżnieniu od androida, który obsługuje setki urządzeń, co zwiększa jego obciążenie. W sklepie AppStore znajduje się wiele aplikacji przeznaczonych tylko dla iPadów. Co więcej, zakres ich działania oraz funkcjonalność można poprawić, stosując akcesoria, w tym między innymi zewnętrzną klawiaturę czy rysik Apple Pencil. Ponadto sprzęt charakteryzuje się świetną wydajnością, zwłaszcza w porównaniu do urządzeń z Androidem. Charakteryzuje go także długi czas pracy baterii, który według producenta wynosi nawet 10 godzin ciągłej pracy.

iPad pro i jego zalety

Jedną z ciekawszych propozycji Apple jest iPad Pro wyposażony w procesor M1, który stanowi oryginalne wyposażenie MacBook Air oraz Pro z 2020 roku. Kolejną zaletą jest wyświetlacz ProMotion z 120 Hz odświeżaniem o przekątnej 11” albo 12,9”. Ekran gwarantuje duże możliwości, sprawdza się szczególnie w pracy fotografa czy grafika. Dla wielu osób iPad Pro może stosowany jest jako mobilne uzupełnienie urządzeń stacjonarnych, a dla pozostałych nawet jako jedyne narzędzie pracy czy rozrywki. Dzieje się tak, ponieważ duża wydajność pozwala na atrakcyjne tworzenie animacji, grafik czy muzyki, a nawet post produkcję wideo. iPad Pro wykorzystywany jest także w pracy programistów. Warto jednak zwrócić uwagę na jego oprogramowanie, które może być niedopasowane do potrzeb mobilnych użytkowników, szczególnie podczas korzystania z aplikacji. W wersji na tablecie wybrane jej funkcje mogą być ograniczone w porównaniu do wersji desktopowej. Systematycznie pojawiają się jednak unowocześnione wersje, które eliminują poprzednie ograniczenia i problemy systemowe.

Jaką pojemność pamięci wbudowanej iPada wybrać?

Wybór pojemności iPada zależy głównie od potrzeb konkretnego użytkownika. Wraz z odpowiednio większą pojemnością pamięci wewnętrznej, wzrasta także cena urządzenia. Warto zatem dokładnie zastanowić się nad przeznaczeniem sprzętu i wynikającą z tego, potrzebna pojemnością pamięci. Do standardowego korzystania z iPada wystarczy niewielka pojemność. Działanie systemy i jego aktualizacji pobiera około 10-15 GB. Ponadto należy uwzględnić kilka GB na działanie aplikacje i ich danych. Większą część pamięci potrzebna jest na przechowywanie zdjęć, dokumentów czy filmów. Profesjonaliści potrzebują urządzeń o dużej pojemności, najmniejszym dostępnym modelem jest iPad pro 256gb, który pozwala realizować projekty zawodowe w podstawowym zakresie, a jednocześnie korzystać z urządzenia do celów prywatnych, w tym również standardowej rozrywki, na przykład oglądania filmów czy seriali.