bębny do drukarek

Nieoryginalne tonery do drukarek – wady i zalety

Drukarka laserowa to fantastyczne urządzenie, które umożliwia niezwykle szybkie, a przede wszystkim wysokiej jakości drukowanie. Niestety używanie tego sprzętu wiąże się z regularnym kupowaniem dość drogich tonerów. Nic więc dziwnego, że wiele osób chce nieco na tym zakupie oszczędzić poprzez kupowanie modeli nieoryginalnych. Jakie są zalety, ale też i wady tego rozwiązania?

Najważniejsze zalety nieoryginalnych tonerów do drukarek

Z jakiego powodu wielu użytkowników interesuje się kupowaniem nieoryginalnych tonerów? Przede wszystkim trzeba tu wspomnieć o ich cenie, która jest wyraźnie niższa niż wersji oryginalnych. Zamiast wydawać kilkaset złotych na toner, można go w nieoficjalnej dystrybucji nabyć za nieco ponad sto złotych.
Innego typu bardzo dużą zaletą jest to, że rynek zamienników jest znacznie bardziej konkurencyjny. Jak się bowiem okazuje, znaleźć można propozycje kilku różnych producentów, więc zawsze istnieje możliwość odszukania nieco tańszej oferty.

Czy nieoryginalne tonery do drukarek mają jakieś wady?

Jeśli rozważa się zakupienie nieoryginalnego toneru do drukarki, koniecznie trzeba wiedzieć, że oprócz naprawdę interesujących zalet, mają one także dość nieciekawe wady. Jakie konkretnie?
Przede wszystkim na uwadze należy mieć to, że zamienniki są wyraźnie mniej wydajne niż modele oryginalne. Oznacza to, że wydrukuje się nimi mniej stron, a więc i częściej trzeba będzie kupować nowy egzemplarz. Rzecz jasna wpływać to będzie na budżet, ponieważ kupować się będzie toner co miesiąc, zamiast np. co 6 miesięcy model oryginalny.

tonery do drukarek

Kolejną olbrzymią wadą jest to, że takie tonery są mniej stabilne. Oznacza to, że o wiele łatwiej o ich wysypanie się z opakowania, co zabrudzać będzie wydruk, a także może doprowadzić do uszkodzenia drukarki. Jeśli będzie ona jeszcze na gwarancji, serwis może odmówić bezpłatnej naprawy.