Zegarek z EKG – co to jest i czy go potrzebujesz?

EKG rejestruje aktywność elektryczną serca. Aparat EKG przesyła przez ciało niewielki prąd elektryczny i mierzy ilość energii elektrycznej, która wraca. 

Co to jest zegarek z EKG?

Zegarek z EKG to zegarek, który może mierzyć tętno i inne parametry życiowe, takie jak właśnie EKG. Pierwsze zegarki z EKG zostały wprowadzone w latach 70. przez japońskich producentów, ale zyskały popularność dopiero w latach 20. XXI wieku.

Jak zegarek z EKG może zapobiegać atakom serca?

EKG lub elektrokardiogram to test, który mierzy aktywność elektryczną serca i może wykryć nieprawidłowości w bicie serca. Zegarek z EKG to urządzenie, które monitoruje tętno, rytm i inne parametry życiowe.

Te zegarki są przeznaczone do noszenia na nadgarstku i mogą wykrywać nieregularne bicie serca. Zegarek może również mierzyć tętno spoczynkowe, które jest wskaźnikiem stanu układu krążenia.

Zegarek z EKG https://alstor.pl/medycyna/move-ecg-pierwszy-na-swiecie-analogowy-zegarek-z-funkcja-pomiaru-ekg-i-mozliwoscia-wykrycia-migotania-przedsionkow/ ma wiele zalet dla osób, które są narażone na wysokie ryzyko zawału serca lub innych problemów kardiologicznych, takich jak arytmia, migotanie przedsionków, nadciśnienie itp. Dostarcza im dokładnych informacji o ich stanie zdrowia i ostrzega, kiedy muszą podjąć leki lub potrzebujesz pomocy medycznej.

Jak wybrać zegarek z EKG, który odpowiada Twoim potrzebom?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów zegarków z EKG. Różne marki oferują różne funkcje i ceny, więc znalezienie najlepszej dla Twoich potrzeb może być trudne. Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze zegarka z EKG:

  • jak często będziesz go używać,
  • do czego ci to potrzebne,
  • jakiego poziomu dokładności potrzebujesz,
  • ile pieniędzy chcesz wydać.