Jakie puszki elektryczne wybrać do swojego mieszkania?

Puszki elektryczne, w których znajdują się przewody to stały element wyposażenia każdej przestrzeni mieszkalnej. Bez nich trudno wyobrazić sobie jakikolwiek dom. Niewiele osób zastanawia się nad tym na co dzień, że są to niewielkie przedmioty, lecz bardzo potrzebne, bo bez nich mieszkanie nie byłoby tak bezpieczne. Do czego jeszcze przydają się puszki i jaki rodzaj wybrać do swoich czterech ścian? Podpowiadamy!

Należyta ochrona

Puszki są istotne z punktu widzenia domowników oraz posiadanych w domu zwierząt. Odkryte kable mogłyby stwarzać zagrożenie dla każdego, kto miałby z nimi styczność, zwłaszcza dla małych dzieci, które są nieustannie ciekawe świata. Odkryte przewody mogłyby zostać przegryzione przez psa, kota czy królika. W puszce znajdują się zintegrowane lub rozłączone przewody w różnych kolorach.
Osoby niepowołane nie mają do nich dostępu. Poza tym, puszka chroni przed zalaniem, wilgocią, uszkodzeniami mechanicznymi, przypadkowym wyrwaniem kabli, etc. Musi zatem stanowić solidną i wytrzymałą osłonę.

Względy estetyczne

Oczywiście puszki elektryczne w mieszkaniu mają także inną funkcję. Mają bowiem za zadanie porządkować przestrzeń i ukazywać ją w bardziej korzystnym świetle. Mnóstwo kabli na podłodze wygląda niechlujnie. Trudno też wokół nich posprzątać, zamieść czy odkurzyć. Puszka ma być zatem takim przedmiotem, który pozwala uniknąć nadmiernego bałaganu poprzez schowanie tego, co zbędne do środka. W otoczeniu panuje wówczas ład i harmonia.

Rodzaje puszek

Puszki dzielą się na dwa podstawowe rodzaje: puszki natynkowe i puszki podtynkowe instalacyjne. Te pierwsze, jak sama nazwa wskazuje wykonuje się bezpośrednio na ścianach bez konieczności wiercenia, więc są widoczne gołym okiem. Stosuje się je np. w pomieszczeniach przemysłowych i gospodarczych, gdzie estetyka nie ma aż tak dużego znaczenia. Puszki podtynkowe są bardzo dyskretne i niewidoczne na zewnątrz. Znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie pomieszczenia mają mieć atrakcyjną prezencję i zabudowane okablowanie.