iphone 14 pro max

iPhone 14 Pro Max – jak wypada smartfon o wadze 240g w porównaniu z modelem 14 Pro?

iPhone 14 Pro Max firmy Apple to największy i najdroższy smartfon z segmentu premium tej firmy skierowany do profesjonalistów. Wyposażono go w 6,7-calowy wyświetlacz OLED, potrójny aparat tylny z funkcją LiDAR, obsługę sieci 5G oraz procesor Apple A16 Bionic. Cena urządzenia zaczyna się od blisko 7000 zł i jest ono dostępne w kilku wersjach konfiguracyjnych w różnych kolorach.

iPhone 14 Pro Max – telefon, który spodoba się każdemu

iPhone 14 Pro Max to największy i najdroższy z nowej linii iPhone’ów 14 firmy Apple. Ma większy, 6,7-calowy wyświetlacz OLED, nieco dłuższą żywotność baterii oraz ulepszony system aparatu z ultraszerokim obiektywem i stabilizacją obrazu z przesunięciem matrycy w głównym aparacie. Jeśli zależy Ci na jak najlepszych wrażeniach z użytkowania iPhone’a, powinieneś wybrać model 14 Pro Max. Cena jest wysoka, ale zdecydowanie jest to model, który pozwoli robić Ci świetnej jakości zdjęcia, wykonywać połączenia w dowolnym miejscu i łączyć się z siecią w technologii 5G oraz Wi-Fi 6.

Czy iPhone 14 Pro Max będzie najlepszym wyborem? Czy lepiej kupić wersję 14 Pro?

iphone 14 pro max

Rozmiar wyświetlacza: Większy 6,7-calowy wyświetlacz w 14 Pro Max będzie świetny dla tych, którzy chcą mieć więcej przestrzeni na ekranie lub lubią oglądać filmy i grać w gry na swoim telefonie. Jednak dla niektórych osób może on być zbyt duży, by zmieścić się w kieszeni. W wersji 14 Pro jest to 6,1 cala, a przy tym jest to ta sama technologia – Super Retina XDR o jasności 1000 – 1600 nitów. Oba modele mają technologię ProMotion, która pozwala na wyświetlanie obrazu o płynności 120 FPS w 120 Hz.

iPhone 14 Pro Max jest oczywiście cięższy, bo waży 240 gramów, czyli o 34 gramy więcej od 206-gramowego iPhone 14. Czas pracy na baterii jest też ważnym aspektem. Wraz z dużym rozmiarem telefonu wzrosła pojemność baterii, co oznacza, że możesz oczekiwać nieco dłuższego czasu pracy na baterii w 14 Pro Max niż w przypadku modelu 14 Pro.

Niezależnie od wyboru, otrzymasz kompletny zestaw obejmujący nośnik pamięci od 128 GB do 1 TB, obudowę pokrytą warstwą Ceramic Shield oraz konstrukcję z teksturowanego matowego szkła. Modele są dostępne w kolorach gwiezdnej szarości, srebra, złota i głębokiej purpury.

Nowości – nowe funkcje iPhone’a 14 Pro Max

iPhone 14 Pro Max to najnowszy dodatek do linii flagowych smartfonów Apple. Wyposażono go w większy wyświetlacz niż jego poprzednika, a także w ulepszony system kamer i usprawniony procesor. Urządzenie ma także łączność 5G i jest dostępne w różnych kolorach.

Tegoroczny model ma unowocześniony system aparatów fotograficznych, w skład którego wchodzą trzy aparaty skierowane do tyłu: jeden ultraszerokokątny, jeden szerokokątny i jeden teleobiektyw. Umożliwiają one lepsze wykorzystanie zoomu i fotografowanie przy słabym oświetleniu.

Przedni aparat został ulepszony do 12 megapikseli i obsługuje nagrywanie wideo 4K przy 60 klatkach na sekundę (fps).

Warto też wspomnieć, że Face ID działa teraz z większej odległości, co ułatwia odblokowywanie telefonu w masce lub okularach przeciwsłonecznych.

Pod wszystkimi tymi ulepszeniami kryje się układ A16 Bionic firmy Apple, który zapewnia nawet o 50% większą wydajność procesora niż układ A15 stosowany w zwykłych (nieprofesjonalnych) telefonach z serii iPhone 14.