gniazdo antenowe

Gniazda antenowe – co wiadomo?

Potrzebne jest gniazdo antenowe – sprawa jest prosta czy może wprost przeciwnie? Na rynku jest wiele możliwości, ale też to nie tak, iż zainteresowani mogą sobie przebierać wśród masy rozwiązań. Trzeba wiedzieć, czego się chce!

Wydzielone tory

Istotne jest choćby to, że nowoczesne gniazda antenowe mają wydzielone tory, czyli linie przesyłu. Fakt ten sprawia, że w przypadku radia jest sygnał wyłącznie radiowy, natomiast przy telewizorze pojawia się sygnał telewizyjny. Jak się można domyślić, oznacza to mniej sygnałów zakłócających i lepszą jakość odbioru.

Coś do internetu

Warto też wyobrazić sobie sytuację, w której konieczne jest poszukiwanie gniazda antenowego z myślą o internecie. Osoby zainteresowane takim gniazdem muszą pamiętać o możliwości transmisji zwrotnej. Transmisją zwrotną określa przesyłanie sygnału z odbiornika do operatora. Gdyby pojawił się kłopot ze znalezieniem czegoś właściwego, nie pozostaje nic innego jak skorzystanie ze wsparcia (oczywiście tyczy się to każdego zakupu).

Bliskie sąsiedztwo gniazdek elektrycznych

Kiedy uda się znaleźć odpowiednie gniazdo antenowe, sprawę można uznać za zakończoną? Wiele osób może uznać, że nie ma się czym martwić, ale nic podobnego.

Konieczne jest jeszcze dobre zamontowanie gniazda antenowego. Naturalnie jest to sprawa, w przypadku której należy rozważyć skorzystanie ze wsparcia. To kosztuje, ale jednocześnie nie sposób przejść obojętnie obok niebezpieczeństw związanych z samodzielnym montowaniem gniazda antenowego.

O szczegółach można rozmawiać długo, także teraz tylko przykład – co się dzieje, kiedy gniazdo antenowe zostanie zamontowane w bliskim sąsiedztwie elektrycznego? Jeśli są jakieś wątpliwości, trzeba wiedzieć, że mogą wystąpić zakłócenia sygnału. Ponadto mówi się o tym, że między gniazdem antenowym a elektrycznym należy zachować minimum 25 cm odstępu. Istotne jest też to, że gniazda antenowe można podzielić na produkowane w wersji podtynkowej i natynkowej. Przy gniazdach podtynkowych trzeba pomyśleć o odpowiednich puszkach instalacyjnych.