sprzęt gamingowy

Porozmawiajmy o sprzęcie gamingowym dla graczy

Sprzęt gamingowy rozwija się w bardzo szybkim tempie, dlatego też wiele osób może mieć duży problem, aby wybrać najlepsze akcesoria gamingowe. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla początkujących i doświadczonych graczy, którzy chcą kupić tani sprzęt gamingowy, który zapewni komfortowe granie.

Jakie akcesoria gamingowe wybrać?

W pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za porządną klawiaturą. Do wyboru są oczywiście klawiatury mechaniczne i membranowe. Największym atutem mechanicznych klawiatur jest oczywiście to, że zapewniają one bardzo szybki czas reakcji. Jest to doskonały wybór dla osób, które liczą na większą kontrolę nad rozgrywką. Do największych zalet można zaliczyć dużą wytrzymałość. Pamiętać należy jednak o tym, że tego typu klawiatury są dość drogie. Nieco tańszym rozwiązaniem są klawiatury membranowe, które także doskonale sprawdzą się podczas grania. Oprócz klawiatury warto rozejrzeć się również za porządną myszką, która wbrew pozorom jest niezbędna nie tylko w grach FTP. Ergonomiczne myszki bardzo często posiadają specjalną warstwę antypoślizgową w głównych stykach z dłonią. W wielu grach przydać mogą się specjalne przyciski programowalne.

sprzęt gamingowy

Jaki sprzęt wybrać na początek?

Kompletując tani sprzęt gamingowy warto zadbać również o porządny monitor. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się monitory z antyrefleksyjną i matową matrycą. Jeżeli chodzi o rozdzielczość to standardem jest Full HD. W grach komputerowych bardzo ważną rolę odgrywa także odświeżanie ekranu. Godne polecenia są monitory gamingowe z odświeżaniem 120 i 144 Hz. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby wybrać monitory o jak najniższym czasie reakcji. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto wybrać monitor o reakcji poniżej 1ms. Przydać może się również obsługa FreeSync i G-Sync. Niezbędny jest oczywiście popularny port HDMI.